ZmudriG

Web, ktorý vzdeláva mladých ľudí
V roku 2018 partia mladých ľudí založila portál zmudri.sk, ktorý zábavnou formou pomáha vzdelávať na školách žiakov a učiteľov. 

 A tak vznikol aj koncept ZmudriG, ktorý prináša prostredníctvom webu rôzny obsah od politiky cez self-care, vzťahy, technológie či vyvracanie hoaxov a konšpiračných teórií.
Web ZmudriG v notebooku

Dlohodobá spolupráca

Na začiatku sme urobili dôkladnú analýzu projektu a prešli s klientom požiadavky na web, aby sme mohli zvoliť vhodnú technológiu.


Po zhodnotení všetkých výhod, nevýhod, rizík a iných faktorov sme sa rozhodli pre page builder, s ktorým máme bohaté skúsenosti. Následne sme analyzovali dodaný dizajn a navrhli minimálne zmeny.

Dve ukážky webu ZmudriG
Web ZmudriG v notebooku

Implementácia projektu

Po analýze riešenia a dizajnu bola ďalším krokom samotná implementácia projektu. Vytvárali sa vlastné typy obsahu a pre dizajn podstránky sa dodržala predloha, ktorá bola navrhnutá na mieru.

Pred spustením sme riešili základné veci ako bezpečnosť, optimalizácia obrázkov, assetov
a podobne.

Pridávanie ikoniek k názvom

Zaujímavou featurou, s ktorou sme pracovali na webe, je zafarbovanie kategórií a pridávanie ikoniek k ich názvom dynamicky, podľa kategórie článku.

Okrem toho sme opravili funkcionalitu pluginu pre newsletter, ktorý bol neaktuálny a nepracoval správne.

Web ZmudriG v notebooku
Web ZmudriG v notebooku

Výsledok

Výsledkom spolupráce je funkčná webstránka, blog, ktorý sa dotýka najmä mladých ľudí zaujímavým obsahom.

Ako nezisková organizácia sme mali pred vývojom webu veľký rešpekt, keďže operujeme s menšími financiami aj časom. O to viac sme radi, že v spolupráci s Webikonom všetko dobre dopadlo. Nielenže sme spokojní s výsledkom, ale aj s ich ochotným a trpezlivým prístupom počas samotného vývoja. Napriek letnému obdobiu sme dostávali odpovede veľmi rýchlo a nezasekli sme sa v žiadnej fáze vývoja. Skvelé by bolo mať v budúcnosti k dispozícii napr. Slack, kde sa dá komunikovať ešte prehľadnejšie.
Martina Bolibruchová
Kreatíva & Marketing 
ZmudriG

Ďalšie projekty

Gazela w Laponii

Sprievodca po nórskych Lofotách
Refresh dizajnu webovej stránky, nové riešenia UX a nástroje, vďaka ktorým vždy používateľ nájde na podstránke všetko, čo hľadá.
Zobraziť štúdiu
Náhľad webu Gazela w Laponii

DNA ERA

e-Shop s DNA testami
Našou úlohou bolo pre klienta implementovať redizajn webovej stránky dnaera.com. Ako e-shop pôsobia na území Slovenska aj Česka.
Zobraziť štúdiu
Náhľad webu dnaera.com

Naše weby
vás vrátia do hry