Zrodenie hviezdy - ako vznikol Webentor

Ako Webikon sme vytvorili veľa webových a mobilných aplikácií. Dlhodobé partnerstvá s našimi klientami pretrvávajú roky a stále hľadáme spôsoby, ako ďalej tieto spolupráce rozvíjať. “Webentor” sa zrodil ako myšlienka zhruba pred siedmimi rokmi. Ako prichádzali projekty a zadania od klientov, stále viac a viac sme si uvedomovali ich potreby a dopyt po weboch, ktoré sú pomerne jednoduché na implementáciu a nenáročné na čas. Začali sme preto rozmýšľať, ako tieto procesy upraviť a vylepšiť tak, aby sme projekty vedeli produkovať v rádovo v týždňoch.

Prišiel nápad… Lenže nápad nie je všetko. Skúšali sme, čo sa dalo, no výsledok nášho skúšania nebol dostatočný. Časom vzniklo množstvo ďalších nápadov. Medzi nimi bol aj WebJoy, ktorý mal byť malý dedikovaný tím v rámci nášho tímu. Tento tím sa mal venovať primárne tvorbe malých webov v čo najkratšom čase. Žiaľ, ani tento nápad nevyšiel, pretože nemal drajv a dostatočne robustný proces.

Webentor projekty

Niekde v pozadí však stále fungoval náš “Webentor tím”, ako sme ho interne volali. Bol zložený (a stále je) z našich skalných členov, ktorí riešili presne takýto typ projektov. Neustále sme produkovali tieto naše Webentor projekty. Boli to weby napríklad pre JOJ Group, ZmudriG, Gazela w Laponii a iné, ktoré sme na tomto princípe postavili. Ale stále nás tlačil čas. Vedeli sme, že to vieme robiť oveľa efektívnejšie, ibaže vyvinúť dokonalý systém by trvalo príliš dlho.

Ale Webikon sa nevzdáva! Rozhodli sme sa, že to skúsime znova. Tentokrát sme to ale skúsili z opačnej strany. Začali sme teda s tvorbou obsahu a dizajnom webu. Neskôr sa k tomu pridalo aj riešenie samotného procesu implementácie projektov a stratégia okolo Webentora. Vravíte si, že takto sa to nerobí? Možno máte pravdu. Ale keby sme to neskúsili, tak by Webentor opäť zostal iba našim interným názvom.

Výsledný efekt

Dnes už je celý proces dotiahnutý k dokonalosti. Dotiahol ho Marek. Celé dni skúšal, experimentoval a hľadal nástroje, ktoré by sme vedeli použiť. Vybrali sme si Oxygen Builder, ktorý splnil všetky naše požiadavky. Martin pripravil vo Figme komponenty, ktoré sú predpripravené aj v Oxygene. Toto všetko vieme upravovať na základe požiadaviek klienta a vytvoriť veľmi rýchlo jedinečný, oku lahodiaci, funkčný web za veľmi krátky čas. Tento proces sme si vyskúšali aj na našom Webentor webe a tiež na landing page Across Crowd.

Základné hodnoty

V našom procese je veľmi dôležitý čas. Vieme, že čas sú peniaze. Veríme, že každý web si zaslúži byť kvalitný. Sme tu pre všetkých, ktorí potrebujú web, ale nie je v ich možnostiach vytvoriť si ho pomocou šablóny alebo inými spôsobmi. Sme tu pre tých, ktorí chcú odštartovať biznis tou najlepšou vizitkou.

Sme Webentor. Pomáhame malým aj veľkým firmám plniť našu hlavnú myšlienku: “Každý biznis si zaslúži kvalitný web”.